חיים מלאי פעילות בדיור מוגן

דיור מוגן

חיים מלאי פעילות

המעבר לדיור מוגן כרוך בדרך כלל בחששות כבדים הן של הדיירים החדשים והן של בני המשפחות שלהם. כולם מקווים שתהיה הסתגלות קלה, שימצאו די מהר חברים חדשים ושיהיה להם נעים לשהות במתחם שהיתרונות שלו עולים על החסרונות, שמהם חוששים בתחילת הדרך. מרבית הקשישים מעוניינים ליהנות ממקום שיש בו חיים מלאי פעילות וליהנות מהשהות במקום זה בכל יום.

בדיור המוגן כל דייר עצמאי רוכש לעצמו את המוצרים שהוא רגיל אליהם כמו לדוגמה סוגים ספציפיים של מזון עבור הארוחות הקלות, כמו קרקרים וגבינות וגם פריטים שונים לחדר האמבטיה לשימוש שוטף כמו שמפו ללא מלחים אשר מורכב מקרטין וחומצות אורגניות ולכן מתאים מאד לשיער יבש. המטרה היא לשמור עד כמה שניתן על המשכיות בין החיים בבית, לבין החיים החדשים בדיור המוגן.

חוגים והרצאות אשר יוצרים חיים מלאי פעילות

למעבר לדיור מוגן יש כמה מטרות וכולן חשובות. הראשונה במעלה היא העובדה שהאדם נמצא תחת השגחה רפואית וכללית של הנהלת המקום כך שהוא אף פעם לא לבד. העובדים מעירים את הדייר בכל בוקר כדי לוודא שהוא בסדר, הם מוודאים שהוא מגיע לכל הארוחות ולפעילויות שהוא נרשם אליהן.

אם הדייר לא חש בטוב, הצוות הרפואי או הרופא יבדקו אותו באופן מעמיק ובהתאם לצורך יקבל הדייר טיפול מתאים, תרופות או הפנייה לחדר מיון. אם הוא נשאר בדיור המוגן הצוות יהיה עם היד על הדופק לגבי מצבו.

הסיבה השנייה היא כדי להעשיר את חייו. בדיור המוגן קיים היצע נרחב מאד של חוגים בתחומים שונים כמו לדוגמה חוגי התעמלות, עבודות יצירה, למידה של תחומים מרתקים כמו היסטוריה או מדעים. בנוסף לכך מתקיימות במקום הרצאות שונות אשר מעניקות ידע רב לכל משתתף. הנושאים משתנים וכך גם המרצים ולאורך השנה, יש קשת רחבה של תחומי עניין שהדיירים נהנים בזכותם מהעובדה שיש להם חיים מלאי פעילות.

חברים חדשים בדיור המוגן

החיים החברתיים הם נדבך חשוב מאד בחיי היום יום. ברוב המקרים בני הגיל השלישי מוצאים חברים חדשים כשהם יושבים בלובי או נהנים מהשמש המלטפת בגינה הגדולה והמטופחת. לעיתים מדובר בחברים משכבר הימים שפתאום הם נפגשים שוב במקום זה, או הרבה חברים חדשים בעלי תחביבים משותפים כמו החוגים, ההרצאות ומשחקי הרמי במבואה.

כך הם יכולים לדבר ולהחליף דעות בנושאים שחשובים עבורם כמו פוליטיקה, סיפורים על בני המשפחה ובמיוחד על הנכדים ועל הנינים. גם כשהקטנים מגיעים לביקורים, המבוגרים נהנים להציג אותם בפני כל החברים והדבר גורם להם לאושר רב. כשיש להם חיים מלאי פעילות והם נהנים גם מהביקורים של דור ההמשך הם מאושרים מהחיים.

רובם שמחים מאד על הצעד שעשו, כך הם לא נמצאים לבד בבית, לא מדברים עם הקירות אלא להפך נהנים מאינטראקציה עם חברים חדשים ומהשגחה תמידית.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *