דיור מוגן

דיור מוגן

דיור מוגן הוא מונח המשמש בשנים האחרונות לתיאור מבני מגורים המתאימים לבני הגיל השלישי ואט אט מחליף את הביטוח בתי אבות. לפני כמה שנים הוחלט על ידי אנשים העוסקים בתחום שהמונח בית אבות מייחס משמעות שלילית הקשורה לזקנה ולכן כדאי להחליף אותו בביטוי אחר – צעיר יותר, חיובי יותר ואופטימי יותר. בנוסף לכך משקף הביטוי החדש את המגמה של מגורים בבנייני דיור מוגן של דיירים עצמאיים, צעירים ברוחם ובנפשם שממשיכים את שגרת היום הרגילה שלהם אך עושים זאת תחת השגחה צמודה של אנשי מקצוע.

הדיור המוגן – כשמו כן הוא – מציע את כל הביטחון וההגנה שלהם זקוקים אנשי הגיל השלישי שבריאותם אינה שלמה ובני המשפחה שלהם מעדיפים שהם לא יגורו לבדם בדירה או בבית. עובדי הדיור המוגן עוקבים תמיד אחר מספר הנוכחים בבניין ובמידה ומי מהדיירים יוצא מכותלי המבנה מבוצעת בדיקה לאחר מספר שעות שהוא חזר ושהכל בסדר אתו. כך תמיד ישנה הקפדה שכל הדיירים נמצאים ונוכחים ובמידה ומישהו מהם חסר או נעדר – יודעים על כך ממש תוך פרק זמן קצר ויוצאים למצוא אותו.

דיור מוגן בא. הדרים

בנוסף לדברים אלה – נשמר קשר רציף והדוק עם בני המשפחה של כל הדיירים על מנת לעדכן אותם בדיוק מה קורה, האם קרוב המשפחה שלהם מרגיש טוב, האם ישנה בעיה כלשהי הדורשת את התערבותם או אפילו את הגעתם המידית ועוד. במקום מועסקים עובדי מקצוע שיכולים לתת סיוע במגוון רחב של נושאים ותחומים וכל להקל על החיים של הדיירים, להנעים אותם ולוודא שתקופת החיים בגיל השלישי עוברת בצורה מטיבה עם כל אחד ואחד מהדיירים.

כל המטרה של דיור מוגן היא לוודא שתקופת החיים של הגיל השלישי תעבור בצורה נעימה וחיובית. ניתן ליהנות שם מפעילויות חברה מגוונות ומהנות, להשתתף בחוגים ולצפות בהופעות, קונצרטים ומופעים. ניתן ליצור קשרים חברתיים ולהיפגש בלובי או ללכת ביחד לאכול ארוחת ערב או צהריים. בילוי משותף לבטח ישאיר חיוך על פני כולם.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *