מערך רפואי

מערך רפואי

כאשר מדובר על מערך רפואי בבית אבות הכוונה היא לצוות רפואי רב תחומי ומגוון הנמצא בבתי אבות ומקומות של דיור מוגן על מנת לתת מענה ופתרון מידי כאשר יש בעיה רפואית או כאשר מי מהדיירים אינו חש בטוב. ישנם סוגים שונים של בתי אבות והמספקים רמה כזאת או אחרת של תמיכה רפואית על פי המצב הרפואי הממוצע של רוב הדיירים שגרים שם. כך למשל יהיה מערך רפואי שונה בבית אבות סיעודי מהמערך הרפואי בבית דיור מוגן שבו חיים אנשים בגיל השלישי אשר עודם עצמאיים, מתנהלים בעצמם ולא זקוקים לעזרה יומיומית צמודה.

המערך הרפואי כולל בדרך כלל רופא פנימי ואחות וכמובן חיבור המקום לחברה המספקת שירותי רפואה מידיים ויכולה במקרה הצורך גם לשלוח אמבולנס לפינוי לבית חולים. המרפאה תכיל סוגים שונים של תרופות ואביזרים רפואיים הדרושים באופן שגרתי כמו אביזרים למדידת רמת סוכר בדם, סדיניות למיטה או צינוריות המתחברות למכלי חמצן וכמובן תרופות להורדת חום, אמצעי חבישה וכל מה שדרוש על מנת להעניק עזרה ראשונית בכל מקרה של פציעה, פגיעה או מחלה.

מערך רפואי בבית אבות ודיור מוגן

בית האבות או משרדי הדיור המוגן יכילו תיקים אישיים של כל הדיירים שבהם יהיה מפורט המצב הרפואי של כל אחד ואחת מהם. כך יכיר הרופא התורן את כל הדיירים ויידע מאילו בעיות רפואיות סובל כל אחד. במידה ויש דייר שדרוש לו טיפול מסוים הניתן על ידי אחות מדי יום או כמה פעמים בשבוע – יש לתאם זאת עם מי שאחראי מטעם המקום על המערך הרפואי על מנת שהדייר יקבל בזמן את הטיפול שלו הוא זקוק.

מערך רפואי בבית אבות כאשר הוא צמוד ונרחב הוא שירות מצוין שדרוש בכל בית אבות ובכל מקום של דיור מוגן. חשוב מאד שאנשים מבוגרים אשר בריאותם אינה מושלמת יקבלו מענה רפואי כל אימת שיזדקקו לו וכמובן יקבלו אותו מהר ככל האפשר. חשוב מאד ליידע את הרופא והאחות בכל שינוי במצב הבריאותי של דייר מסוים על מנת שהם יוכלו לתת עצות מועילות ולהיערך מבחינת הציוד במרפאה.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *