אביזרי עזר לקשישים

אביזרי עזר לקשישים

הזקנה יכולה להיות מאתגרת בעקבות חולשת הגוף ולבוא לידי ביטוי, בין היתר, בקשיים בניידות ומגבלות שונות. לפתע קשה יותר לקום מהמיטה או לצעוד בטיול הבוקר, עולה חשש להחליק באמבטיה ותשישות בעקבות עלייה במדרגות.

כאן נכנסת מעטפת תומכת של בית האבות שדואגת לצרכים ולרצונות שלכם ובכל הנוגע למגבלות השונות, הבשורות המעודדות הן שקיימים אביזרי עזר לקשישים שיכולים לסייע בשיפור התפקוד, הרחבת טווח התנועה והגברת תחושת הביטחון לנוע במרחב. אילו אביזרי עזר כדאי להכיר ואיך הם יכולים לסייע לכם במצבים שונים?

לכו על זה – נפלאות ההליכונים

במידה וכבר קשה לכם לגמוע מרחקים כמו בעבר ואתם זקוקים לעזרה גם למרחקים קצרים תוכלו לסמוך על הליכון איכותי, שיוכל לסייע לכם ללכת ולנוע בצורה יותר עצמאית ויותר מכל – בטוחה.
קיימים סוגים שונים של הליכונים הנבדלים זה מזה במספר הגלגלים (שניים, ארבעה) וכן בכיוון ההליכון (קדמי או אחורי) וכמו כן, בסוג הדגם – הליכון בסיסי או ספורטיבי כאשר ההליכונים הבסיסיים הם לרוב הליכונים מתקפלים עשויים משלדת אלומיניום קלה שניתן לקפל ולשלוף בעת הצורך.

לצידם ישנם רולטורים, הליכונים מתגלגלים, שמקנים למשתמשים אפשרות לשלוט בבלימת ההליכון וכן שינוי ממצב ישיבה לעמידה ולהפך. ישנם דגמים גם עם מושבים מתקפלים ותמיכה בגב והמאפיין הבולט שלהם הוא לרוב השגת תנועה טבעית.

כיסא גלגלים להשגת ניידות

לעיתים קיים קושי ממשי לקום מהמיטה או מגבלת תנועה שדורשים שימוש בכיסא גלגלים שיוכל להסיע אתכם ממקום למקום בעזרת מטפל או בשליטתכם. ישנם כיסאות גלגלים קומפקטיים יחסית שלרוב נקראים כיסאות העברה ונועדים להעברה ממקום למקום כולל אפשרות לשלוט במהירות בהדרגה עד מצב בלימה וכיסאות גלגלים שמאפשרים נסיעה בטוחה כולל כיוון זווית ולמי שמחפש דגמים ספורטיביים יותר – קלי משקל וכן דגמים שמתאימים גם לנסיעה נוחה בחוץ.
בבחירת כיסא גלגלים כדאי לשים לב למשקל הכיסא ועד איזה משקל הוא יכול לשאת, רוחב הכיסא וכרית מושב נוחה.

עזרי בטיחות לחדר הרחצה

פעולת הרחצה נעשית מאתגרת יותר ככל שעוברות השנים ועולה החשש להחליק וליפול בחדר הרחצה. קיימים מגוון אביזרים כמו ידיות אחיזה נוחות וכן כיסאות קומודה ייעודיות לישיבה נוחה בעת רחצה כולל כיסאות ושרפרפים שנועדו להעברה בטוחה יותר אל תוך האמבטיה או המקלחון, כאשר אפשר לשבת על הכיסא ולהתקלח ברוגע מבלי לחשוש מהחלקה או נפילה.

הדרגשים שנועדו להעברה בטוחה אל תוך האמבטיה מאפשרים למשתמש להיעזר בידית אחיזה ולהחליק באטיות עם הגוף אל תוך האמבטיה ובסיום הרחצה לחזור על התהליך על מנת לצאת מהמקלחת בבטחה. כמו כן, ישנם גם מגביהי אסלה שאפשר להתקין בגבהים שונים בהתאמה אישית.

מה עושים כשלא מצליחים לקום?

במידה ויש קושי להתרומם ולקום מהמיטה או מכיסא נכנסים לפעולה מתקני הרמה ייעודיים שעוצבו בצורה הנדסית מותאמת ומבוססים על טכנולוגיה מתקדמת לאפשר הרמה נוחה ובטוחה מהמיטה או הכיסא וחזרה. ישנם מנופי הרמה חשמליים שמתאימים גם למטופלים במשקל כבד במיוחד וגם עמידון העברה צר במיוחד שמאפשר הצבתו גם בין מיטות או בחללים צרים במיוחד. כך או כך, יש להתייחס לנושא שמירה על הגב בעת הקימה וההעברה ולשים לב שמנופי הרמה חשמליים יכולים להגיע עם ערסל וניתן להזמין ערסל עם חור ייעודי להעברה לשירותים.

חשוב מאוד לבחור אביזרי עזר לקשישים מחברה המובילה בתחום המציעה מוצרים איכותיים שעומדים בסטנדרטים הגבוהים ביותר ויש לקחת גם זמן ללמידה והתנסות עם האביזר עד שניתן יהיה להשתמש בו בקלות ולמקסם את יעילות השימוש.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *