3 עזרי הליכה למבוגרים שכדאי להכיר

קלנועית

3 עזרי הליכה למבוגרים שכדאי להכיר

 

בתחום עזרי ההליכה קיימים מוצרים נהדרים, נוחים וזמינים, שיכולים להקל כמעט מיידית על קשיי תנועה במרחב והתנהלות יומיומית. אם עוד לא ניסיתם, אולי הכתבה הזו תשכנע אתכם.

 

תחום עזרי ההליכה אמנם לא השתנה פלאים בזמן האחרון, אבל אין ספק כי שלל המכשירים הקיימים בתחום זה הולכים ומשתדרגים. בעזרת תוספות קטנות וחשובות, מוצרים אלו הופכים נוחים יותר וידידותיים יותר למשתמש, תוך שמירה על יכולת נגישות לכול מקום רצוי, ועלויות נמוכות, עד כמעט אפסיות.

להלן שלושה עזרי הליכה קלאסיים, שיכולים להתאים לכול מי שמתקשה בהליכה, מכול סיבה שהיא, ובכול גיל.

 

  1. קולנועיות – למי שאוהב לנסוע מהר

קלנועיות הן כלי כמעט ומושלם עבור קשישים. מדובר על רכב חשמלי, קטן ונמוך, המאפשר תנועה למרחקים קצרים עד בינוניים, בתוך תחום עירייה או יישוב. קולנועיות נצפות לרוב בקיבוצים, בהם התנועה בתוך היישוב נעשית ברגל, אולם בשנים האחרונות החלו הקולנועיות לצאת מתחומי הקיבוץ ולהשתלב בחיי העיר והכפר. קולנועית היא כלי נהדר כאשר רוצים להגיע למקומות במרחקים סבירים, אליהם לא כדאי לנסוע ברכב. הכלי פועל על חשמל ולכן מזהם פחות מרכב, וכן בשל גודלו ומהירותו הנמוכה, ניתן לנסוע בו בנתיבי אופניים. בנוסף, קיימים גם דגמים של קולנועית מתקפלת, שהופכים את בעיית הניידות לכמעט לא קיימת, שכן הכלי יכול להגיע לכול מקום, ולהישמר בהישג יד.

 

  1. כסאות גלגלים – לא מה שחשבתם

כן כן, אנחנו יודעים – אתם כבר מכירים את זה. מי לא בעצם? ובכל זאת, כסאות גלגלים הם עדיין הכלי המרכזי לניוד בטווח הקצר של מי שסובלים מקשיי הליכה או נכויות שונות. כיסא גלגלים מאפשר עצמאות ונוחות למשתמשים בו, ובשל הצורך היומיומי בו, הפך למוצר פופולרי. בהתאם לצו השעה, בשנים האחרונות משווקים יותר ויותר כסאות גלגלים חשמליים בעלי הגה פנימי מבוסס מעגל חשמלי. כסאות אלו מוסיפים נדבך נוסף של עצמאות למשתמשים בהם, ומקלים את העומס הכרוך בשימוש בהם. כך, בעל הכיסא זקוק לפחות סיוע חיצוני, ויכול לבסס את עצמאותו בעזרת כיסא הגלגלים החשמלי.

 

  1. רולטורים – עצמאות עם מעט עזרה

רולטור הוא תומך הליכה בו יכול להיעזר מי שמתקשה ללכת, אך עדיין מסוגל לעשות זאת כמעט לחלוטין. באמצעות הישענות על הרולטור, ניתן לקיים אורך חיים רגיל לחלוטין, להתנייד ולנוע כמעט לכול מקום. הרולטורים מגיעים בגדלים ומשקלים שונים, ורובם אף יכולים להתקפל ולהפוך ניידים. שימוש ברולטור, הופך את תנועת הגוף קלה יותר ועוזר לשרירי הרגליים לשמור את כוחם ואף להגדילו.

 

בשורה התחתונה,

בתקופתנו, עזרי הליכה נמצאים בכול מקום, ואף משתדרגים והופכים טובים יותר משנה לשנה, ובקצב מסחרר. באמצעות בחירת עזר ההליכה הנכון, החיים היומיומיים יכולים להשתנות לחלוטין. טווח התנועה הגדל מביא לעצמאות רבה אצל המתקשים בהליכה, ועצמאות זו מביאה בתורה לתחושת סיפוק, אושר והנאה.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *