מרכזי יום

מרכזי יום

מרכזי יום לקשיש הם מועדונים המארחים בשעות היום אנשים מבוגרים שזקוקים לבילוי, השתתפות בפעילויות או פשוט להעביר את הזמן ואין מי שיוכל לעשות זאת אתם בבית שלהם. מרכזי היום גם מתאימים לאנשים בגילאים מגוונים בעלי צרכים מיוחדים שאין מסגרת מתאימה עבורם ומרכזי היום מעשירים אותם, דואגים להם לזמן נעים ופעילויות מעניינות. במרכזי היום עובדים בדרך כלל אנשי מקצוע שיש להם גישה חיובית ונעימה לאנשים כאלה והם יושבים ומשחקים אתם, מעבירים פעילויות או חוגים לרווחת כולם.

ישנם לא מעט מרכזי יום לקשיש המציעים שירותי הסעות על מנת שיהיה קל למשתתף להגיע ולקחת חלק בפעילויות. ישנם מרכזי יום שיש בהם מערכת שעות שבועית או חודשית ואפשר להחליט לאילו פעילויות להגיע ולאילו לא. לא תמיד חייבים להשתתף בכל הפעילויות המוצעות ולכן חשוב לדעת מה יש ומתי כדי לדעת איך להתארגן ומתי להגיע או לשלוח את קרוב המשפחה האמור להשתתף בפעילות. כך שוהים המשתתפים במחיצת אנשי מקצוע והם נהנים, צוחקים, מעבירים את הזמן בפעילות חברתית ולאחר מכן חוזרים הביתה.

מרכזי יום לקשיש

במרכזי יום לקשיש מועסקים כאמור אנשים שתחום העיסוק באנשי הגיל השלישי מעניין אותם, מושך אותם וגורם להם לסיפוק רב – עובדים סוציאליים, מדריכים צעירים, מרפאים בעיסוק ועוד. כל אחד תורם מהידע המקצועי הייחודי שלו וביחד נוצרת רשת של תמיכה וטיפול, כמו גם של סיוע במידה וישנם בעיות או קשיים כלשהם בתפקוד היומיומי של המטופל. עובדי מרכז היום עומדים בקשר רציף והדוק עם בני המשפחות של כל המטופלים על מנת לעדכן אותם במצבם ולהודיע דברים חשובים שעליהם לדעת.

מרכזי היום נותנים מענה ופתרון מעולה לאנשי הגיל השלישי ולבעלי הצרכים המיוחדים שאלמלא יגיעו אל מרכז היום ייאלצו להישאר לבדם בבית שבו הם גרים ולא יהיה להם איך להעביר את הזמן בנעימים. בכל רחבי הארץ ישנם מרכזי יום מטעם המדינה וגם ישנם מועדונים ומתנ"ס פרטיים המופעלים על ידי הרשות המקומית.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *