דיור מוגן יוקרתי – כיצד עושים את הבחירה הנכונה

דיור מוגן יוקרתי

לא מעט אנשים מבוגרים, בגיל השלישי, מתלבטים האם להמשיך ולהתגורר בדירתם או שמא, לעבור ולהתגורר באחוזת דיור מוגן. כידוע, יש מספר אחוזות כאלה בפריסה ארצית, חלקן מציעות מבני מגורים מאוד יוקרתיים ואיכותיים עם תנאים ברמה גבוהה ואיכות חיים אופטימאלית.

על מנת לבחור אחוזת דיור מוגן יוקרתי בצורה נכונה, צריך לדעת מתי מה הם הצרכים ולאחר מכן, יש לבחון מה כל מקום מציע. השוואה בין האחוזות השונות על פי פרמטרים שונים, יעזרו לקבל החלטה ברורה ומושכלת, לאיזו אחוזה מומלץ להצטרף, באילו תנאים, וכן מתי לעשות את זה.

צריך להדגיש, דיור מוגן יוקרתי איננו עוד מקום מגורים. לא מדובר בבית אבות סטנדרטי כפי שאנחנו התרגלנו להכיר או כפי שאנחנו מכירים מסרטים ומקומות אחרים. מדובר במקום שונה לגמרי, מקום שמציע לדיירים איכות חיים מאוד גבוהה, לעיתים אפילו יותר גבוהה ממה שהם היו רגילים אליה קודם לכן, כאשר התגוררו בדירות משלהם. מעבר לכך, המקום מספק אווירה חברתית ייחודית, וזו אחת הסיבות מדוע הרבה מאוד אנשים מבוגרים, בני הגיל השלישי, בוחרים בסופו של דבר לעבור לאחוזות כאלה ולא להישאר בדירה משלהם, אך בגפם.

לפני שנסביר כיצד משווים בין האחוזות השונות, חשוב להדגיש כאן עוד היבט משמעותי, אחוזת דיור מוגן מספקת תנאים מסוימים, בהיבטים שבאופן סטנדרטי לא בהכרח מקבלים אותם, לא בהכרח נהנים מהם, דברים שהם חשובים מאוד, בפרט עבור בני גיל הזהב. למשל, בכל מה שקשור לאבטחה, בטיחות, ניקיון, בריאות ועוד.

כיצד משווים בין האחוזות השונות

ראשית, צריך לקרוא על המקומות השונים, בשביל לדעת באופן בסיסי, מה זו אחוזת דיור מוגן, איך כל אחוזה נראית, מי עומד מאחוריה , מה התנאים להצטרף אליה.

שנית, לאחר מכן יש לבחון אחוזות על פי אזורים בארץ. אם מחפשים אחוזה במרכז, אז תבחנו את האחוזות בחלק זה, כך יהיה אפשר לדעת אילו מקומות הכי משתלמים, כך גם תמצמצו באופן משמעותי את האפשרויות שלכם ותייצרו רשימה אך ורק של אפשרויות רלבנטיות עבורכם.

שלישית, יש להגיע אל האחוזות ולראות אותן, להיפגש עם המנהלים והצוות, לראות מה המקום מציע, אילו שירותים יש בו, עד כמה באמת המתקנים ושאר הדברים שיש במקום רלוונטיים עבורנו. חשוב גם לברר על האוכלוסייה במקום, האם היא מתאימה או לכם או לא.

ארבע, חשוב לבדוק איפה בדיוק ממוקם המתחם, עד כמה הוא נגיש, זמין, עד כמה יהיה נוח לבני המשפחה להגיע אליו, עד כמה לכם יהיה נוח לצאת ממנו ולטייל בעיר, להגיע למוסדות תרבות, בריאות או כל מקום אחר, בצורה פשוטה ונוחה.

חמש, יש לברר כמובן את תנאי התשלום והעלויות של הצטרפות למקום. מה בדיוק דורשים מכם, והאם זה עומד בתנאים שלכם.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *