כל הדברים שחשוב להקפיד עליהם כדי להנגיש סביבת מגורים לקשישים

בתי אבות סיעודיים

אלו הדברים שחשוב להקפיד שיהיו בסביבת המגורים של יקיריכם:

בין אם אתם מתכננים להעביר את קרוב משפחתכם לבית אבות, ובין אם אתם מתכננים להעביר אותו לסביבת מגורים אחרת – נגישות חלל המגורים הוא אחד הדברים שהכי חשוב לבדוק ולדאוג לו קודם, ועל אחת כמה וכמה אם הוא סובל ממגבלות פיזיות מסוימות שמצריכות שימוש בהליכון או כסא גלגלים.
אלו הדברים שחשוב לדאוג להם כדי להנגיש את חלל המגורים כראוי לדייר מבוגר:

נגישות סביבת המגורים לכלים ממונעים

אזרחים מבוגרים רבים שמגיעים לגיל הזהב מתקשים ללכת ולהתנהל בכוחות עצמם בצורה עצמאית, וחלק נכבד מהם נאלצים להיעזר בשרותיו של הליכון, כסא גלגלים או אפילו קולנועית ממונעת. אחד הדברים שהכי חשוב שיהיה בסביבת המגורים שאתם מחפשים הוא חללים רחבים במיוחד, שיכולים לאפשר שינוע באחד מהכלים הממונעים הנ"ל.
חשוב מאוד גם לשים לב שרצפת השטח עשויה ממפלס אחיד ללא שיפועים, ומרוצפת בצורה חזקה במיוחד (למשל גרניט פורצלן או אבן), שלא צפוייה להישחק ולצבור פגמים ושברים שעלולים להפריע לנסיעה עליהם.

במידה ובבניין עצמו יש יותר מקומה אחת – וודאו שיש בו גם מעלית שתוכל לשמש אותם לתזוזה בין הקומות.

התקנת מעלון בסביבת המגורים

אמצעי מכני נוסף שיכול לסייע לדיירים מבוגרים לנוע ממקום למקום בסביבת המגורים שלו הוא מעלון – מעלונים הם כלי שניתן להתקין גם בבית אבות וגם בסביבות מגורים פרטיות, והם מסייעים לדיירים קשישים לעלות בין הקומות.
כיום קיימים מספר סוגים של מעלונים בעלי יתרונות שונים, כך ששווה לעשות מחקר שוק טרם הרכישה ולבדוק אילו מסוגי המעלונים יהיה המתאים ביותר לדייר שלכם.
חשוב מאוד גם לוודא שהמעלון יכול לשאת אדם בכיסא גלגלים במידת הצורך, שיהיה מקום נוסף למלווה, ושהחברה המתקינה תהיה מומלצת ואמינה, שעובדת לפי ההנחיות וההתקנים המחמירים ביותר בתחום זה.

הנגשה לכבדי שמיעה

דבר נוסף שחשוב להקפיד עליו כדי לייצר סביבת מגורים מותאמת לקשישים היא הנגשת הסביבה עבור כבדי שמיעה – קשישים רבים כיום סובלים מלקויות שמיעה בדרגות שונות, וכדי לסייע להם להסתדר ברמה כמה שיותר טובה חשוב להקפיד להנגיש עבורם את החלל גם מהבחינה הזו.
תוכלו למצוא בשוק מגוון רחב של מכשירים להנגשת שמע בחללי מגורים, שיסייעו להם לשמוע את המתרחש ואת האנשים בצורה טובה יותר (במיוחד כאשר מדובר במגורים בבית אבות).

ריהוט מותאם

דבר נוסף שחשוב לדאוג לו בסביבת מגורים לדיירים מבוגרים הוא הריהוט – הקפידו שבשטח יהיו רהיטים שיותאמו לצרכי שימוש של אנשים מבוגרים כגון כסאות ושולחנות רחבים ונוחים לישיבה, ובמידה והדייר משתמש בכלי ממונע כגון קלנועית או כיסא גלגלים – הקפידו שהריהוט יהיה בגובה מותאם למעבר לישיבה מהכלי אל הרהיט.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *