הכירו את העזרים החשובים לגיל השלישי

אביזרי עזר לקשישים

השוואה בין סוגים שונים של אביזרי עזר יכולה לשפר בצורה משמעותית את איכות החיים של גברים ונשים בגיל השלישי. עם זאת, דווקא קשישים או בני המשפחות שלהם לא בהכרח מכירים את ההבדלים בין העזרים החשובים והמאפיינים שלהם

המטרה של אביזרי עזר שונים היא לשפר את איכות החיים של קהל היעד. ברוב המקרים, מדובר על אביזרים שמותאמים עבור הצרכים של בעלי מוגבלויות. עם זאת, יש סוגים שונים של אביזרי עזר שיכולים להתאים גם עבור קשישים בגיל הזהב.

החל מגיל הזהב וספציפית אצל גברים או נשים שכבר עברו נפילות או תאונות, הסכנה היא מפני קשיי ניידות. כאן בדיוק נכנסים לתמונה היתרונות של עזרים שחשובים לגיל השלישי ולאיכות החיים שלהם – גם בטווח הקצר וגם בטווח הארוך.

החשיבות של אביזרי עזר בהתאמה אישית

הדבר החשוב ביותר הוא להתייעץ עם הרופא המטפל. אם מתייעצים עם הרופא שמכיר את הצרכים של קשישים ומבוגרים ואת הרקע הבריאותי או הרפואי שלהם, יש סיכוי גבוה יותר להפיק תועלת מהשימוש באביזרי עזר שונים. כמו כן, התייעצות עם בעלי מקצוע עוזרת להתאים את אביזרי העזר למה שקשישים או מבוגרים צריכים גם עכשיו אבל גם בעתיד.

 מה עושים עם קלנועית?

הדוגמא הכי טובה לעזרים החשובים לגיל השלישי היא כמובן קלנועית ממונעת. באמצעות קלנועית ניתן לשפר את כושר הניידות של גברים ונשים בגילאים שונים, לעזור להם להתנייד בצורה עצמאית ולייצר אצלם תחושת מסוגלות. כאשר מבוגרים בגילאים שונים משתמשים בקלנועית איכותית, הנסיעה הופכת להיות בטוחה יותר וניתן לשלב אותה גם בשגרה שכוללת ביקורים אצל המשפחה, במתנ"ס או בחוגי ערב וצוהריים.

 אביזרי עזר יום יומיים

אי אפשר לדבר על העזרים החשובים לגיל השלישי בלי להזכיר את האביזרים הבסיסיים ובהם רולטור, מקלות הליכה או כמובן כיסא גלגלים. כל אלו יחד מעניקים לקשישים ארגז כלים אופטימאלי, שמאפשר להם לשמור על ניידות בצורה עצמאית וללא תלות בעוד גורם מסייע חיצוני. יתרה על כך, סוגים שונים של כיסאות גלגלים או הליכונים יכולים להוכיח את עצמם עבור כל מי שרוצה להתאושש מתאונות או מחלות.

 אביזרי עזר לבית ולמקלחת

העזרים החשובים לגיל השלישי הם אלו שמלווים אותם גם מחוץ לבית וגם בתוך הבית. ספציפית בתוך הבית, מדובר על אביזרי עזר שמונעים החלקה, שיכולים לסייע להתמודד עם בישול במטבח ואף להתנייד בחצר.

רוב הקשישים ובני המשפחות שלהם מכירים היטב את היתרונות של אביזרי עזר לבית הפרטי ולמקלחת, אך כדאי להביא בחשבון גם את הערך של אלו שמתאימים עבור החצר, הגינה, המרפסת וכן הלאה. עם הזמן, אביזרי עזר אלו מסייעים לקשישים לשפר את המצב הרפואי שלהם והם גם מעניקים תחושה של ביטחון לכל בני המשפחה שמטפלים בהם.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *