החשיבות הרבה של הכנת מסמך אקוטי מחייב בגיל השלישי

מסמך אקוטי חדש שמומלץ להכין באמצעות עורך דין

מסמך אקוטי חדש יחסית שהשימוש בו החל רק לפני כשלש שנים, צובר תאוצה רבה וזאת לאור חשיבותו הרבה לכל אדם ובמיוחד עבור אנשים שהגיעו לגיל מבוגר. כדאי להבין באופן מעמיק את הצורך בהכנת המסמך, באמצעות עורך דין העוסק בדיני משפחה.

עד לא מכבר, נהגו המבוגרים להכין צוואה ובמקרים ספציפיים למנות אפוטרופוס לענייני רכוש ולעניינים רפואיים. כעת קיים מסמך חדש וזאת לאור מקרים רבים, שבהם היה צורך בשימוש במידע זה.
חשוב להבין מה זה ייפוי כוח מתמשך כדאי לבצע תהליך זה באופן הנכון. מדובר בקובץ של הנחיות שמעביר החותם לבני משפחתו ולאנשים קרובים אחרים ובו הוא מכתיב את דרכי ההתנהלות בנושאים שונים הקשורים למצבו הבריאותי ולרכושו בעתיד.

היתרונות של מסמך אקוטי זה

דפוס החשיבה של כל אדם הוא אופייני רק לו ולכל אדם יש הרהורים לגבי אורח חייו כשהוא יחוש ברע עקב מחלה כמו דמנציה שלא תאפשר לו לקבל החלטות באופן עצמאי, או אם יקרה אירוע שבעקבותיו הוא יאושפז במחלקה סיעודית וגם במקרה זה הוא לא יוכל להביע את רצונותיו.

הפתרון הוא לחתום על מסמך אקוטי זה כשהאדם צלול ואחראי לדיבורו ולמחשבותיו ולהעביר באמצעותו, את דרך הפעולה שהוא מבקש שינהגו בה, בכל הקשור לגופו ולרכושו.

החשיבות הרבה של מסמך מקיף מתמשך לגיל השלישי

במקרים רבים ההידרדרות במצבו הבריאותי של אדם מבוגר מתרחשת תוך פרק זמן קצר, בני המשפחה אובדי עצות וקשה להם לקבל החלטה, כיצד לפעול מרגע זה ואילך. אם לשכור את שירותיה של מטפלת סיעודית, או לאשפז אותו במחלקה סיעודית. במקרה של מחלה קשה, אילו טיפולים לתת לו ואילו טיפולים הם מיותרים בגילו וחבל מאד על הסבל שלו, המסמך החדש הוא המענה לכך.

גם בנושאי רכוש, קשה לקבל החלטות לגבי רכושו, אם להשכיר או למכור את ביתו, אם לממן את השהות באמצעות הכסף הקיים בחשבון הבנק, או בדרך אחרת.

כל התשובות נמצאות במסמך המפורט

עורך דין לדיני משפחה מסביר לכל לקוח המעוניין לחתום על מסמך אקוטי זה את המידע שיש לכתוב במסמך ואת ההשלכות של ההנחיות הללו, בעת הגעתו של הלקוח למצב שבו לא יהיה צלול.

עו"ד המנוסה והמקצועי מסביר ללקוח את האפשרויות של מינוי באמצעות מסמך אקוטי זה מי יטפל בענייני גופו ובענייני רכושו, האופציות הן שהכול יטופל בידי אדם אחד כמו לדוגמה בנו, או לפצל זאת ובנו יטפל בנושא גופו וביתו תטפל בנושא רכושו.

קבלת תוקף רשמי למסמך

לאחר החתימה, המסמך מועבר למשרדי האפוטרופוס הראשי. אם נוצר צורך להפעילו, מיידעים את הסובבים וגם את האפוטרופוס הראשי על כך.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *