בדיקות דם עד הבית

בדיקות דם בבית המטופל

אם גם אתם דוחים את הגעתכם למרפאה עבור בדיקות דם, שתן וכד', אתם לא לבד!

אנשים לא מעטים, צריכים לבצע בדיקת דם (בהוראת הרופא המטפל שלהם או כיוון שהגיעו לגיל שבדיקה תקופתית של מדדים מסוימים היא מאוד חשובה) ואינם רוצים או יכולים להגיע בכוחות עצמם למעבדות בקופות החולים.

מדוע קיומו של שירות בדיקות דם עד הבית, הוא כה חשוב לציבור ?

הסיבות שהגורמים הרפואיים שמטפלים בנו, מפנים אותנו לבצעי בדיקות דם, הן שונות ורבות: פיקוח הגענו לגיל שבו ליקויים ובעיות רפואיות הם שכיחים יותר ועל כן יש צורך בבדיקה תקופתית של מספר פעמים בשנה, סטטוס בריאותי בזמן לקיחת תרופות מסוימות המשפיעות על מדדים חיוניים בתפקוד הגוף, לבדוק תקינות קרישת דם טרום הליכה לתהליכים כירורגיים, פענוח רפואי של תסמינים מסוימים וזיהוי מחלות מסוכנות כמו: סוכרת, אנמיה, סרטן ו-HIV.

בכל חודש בקופות החולים בישראל, מגיעים כמה מאות אלפי פציינטים (400-500 אלף לערך)  לצורך לקיחתן של דגימות דם ושתן מהם.

אולם יחד עם זאת, רבים אחרים לא מקיימים את הבדיקות התקופתיות במעבדת קופת החולים, מסיבות שונות כמו: קשיים טכניים בתיאום טלפוני או אינטרנטי של תור (מועד הגעה למרפאה) בזמן שמתאים להם (למשל בקרב אוכלוסיית הדור השלישי) וחוסר רצון או יכולת להקדיש למטרה זו את הזמן הנחוץ.

מי יבצע את בדיקות המעבדה בביתכם במסגרת השירות ?

אחות או אח מוסמכים, המצוידים בעזרים המתאימים לביצוע הבדיקה, יגיעו אליכם לכתובת הרצויה (בית או מקום עבודה לדוגמה) לצורך ביצוע הבדיקות והעברתן למעבדה בקופת החולים הספציפית שלכם. בדיקות דם עד הבית, מתקיימות תחת תקנים מחמירים של ISO 9002 הנוגעים לתחום השירותים הרפואיים בישראל.

שירותי בדיקות דם בבית הלקוח (מטעם ספקים מורשים בענף) מיועדים לכלל חברי קופות החולים, מתקיימים בפריסה ארצית (כלומר ניתנים ברובם המוחלט של יישובי הארץ) וניתנים במסגרת סל הבריאות הציבורי של המדינה.

על מנת ליהנות מסבסוד מחירם בקופות החולים יש צורך בקבלת הפנייה ייעודית מהרופא המטפל שלכם.

לתשומת ליבכם, בדיקות שאי אפשר לבצע בביתכם:

העמסת סוכר

בדיקות טרימסטר ראשון ושני (שקיפות עורפית וחלבון עוברי)

בדיקות הליקובקטר בנשיפה

בדיקת קרישיות יתר בדם

בדיקות פתולוגיה וציטולוגיה

ועוד…

לסיכום

חושבים שהגיע הזמן לבצע בדיקת דם ? יש לכם הפנייה לבדיקת דם מהרופא ? צריכים לבצע בדיקה אין זו חובה יותר להגיע פיזית לקופ"ח שלכם לצורך ביצועה ולבזבז זמן. ישנן לא מעט חברות בישראל, העוסקות במתן שירותי בדיקות דם עד הבית ונמצאות תחת הסדר עם קופות החולים השונות, כך שתוכלו ליהנות מחסכון באנרגיה וזמן יקרים ולערוך את הבדיקה במקום ובזמן הנוחים לכם.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *